single
[3194]
253623

Studio ŠTV: Zelo vprašljiva 11-metrovka za Fiorentino, je Mandragora imel dva dotika ob strelu? (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
11. 4. 2025, 11.42

Včerajšnji poraz Celja na prvi tekmi četrtfinala konferenčne lige proti Fiorentini (1:2) so nedvomno zaznamovale tudi sodniške odločitve. V drugem polčasu sta bili namreč dosojeni dve enajstmetrovki, ena v korist Fiorentine v 59. in druga v korist Celja v 66. minuti.

Vprašljiva je bila predvsem najstrožja kazen dosojena v korist italijanskega predstavnika, ki je bila, kot radi rečemo, precej ‘mehka’. Kontakta slovenskega reprezentanta Žana Karničnika z Rolandom Mandragora je bilo, roko na srce, bore malo, a se je po posredovanju VAR-a in ogledu posnetka glavni sodnik srečanja Felix Zwayer kljub temu odločil, da pokaže na belo piko.

“Po mojem mnenju gre za prestrogo dosojeno enajstmetrovko, vendar sodnik se je odločil, kot se je, na kar žal nimamo vpliva,” je ob analizi prekrška za najstrožjo kazen v studiu po tekmi dejal naš strokovni sodelavec Goran Cvijanović.

“Posnetki v nekaterih primerih lahko delujejo precej varljivo. Intenzivnost samega prekrška ni bila takšna, kot se je zdela ob padcu nogometaša Fiorentine, kateremu je Karničnik resda stopil na nogo, toda stopil mu je na desnico, po tem, ko je padel, pa se je Mandragora držal za levo nogo. Tudi jaz delim mnenje, da je bila najstrožja kazen dosojena prestrogo, a vemo, da ko se enkrat sodnik odpravi na ogled posnetka, v večini primerov tudi dosodi enajstmetrovko,” je dodal še naš drugi studijski gost Anton Žlogar.

Obenem se tudi poraja vprašanje, ali ni nemara izvajalec kazenskega strela Mandragora ob izvedbi napravil dveh dotikov. “Če natančno pogledamo posnetek, mislim, da je šlo za dva dotika, tako da me čudi, da tudi tukaj ni posredoval VAR,” je ocenil Cvijanović.

VIDEO: Analiza najstrožje kazni, dosojene v korist Fiorentine proti Celju

Foto: Sportida.com
Video: ŠTV

Zadnje video vsebine

1

Sešlar: “Fiorentino smo popolnoma nadigrali, če predstavo ponovimo v Italiji, lahko napredujemo” (VIDEO)...Več

2

Branilec Fiorentine Pongračić: “Naredili smo dober rezultat, a nič še ni odločeno, moramo ostati osredotočeni” (VIDEO)...Več

3

Matko: “Pokazali smo, da lahko igramo proti velikemu klubu, na povratni tekmi se nimamo česa bati” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

2

Pirati varno do zaklada...Več

3

Riera: “Predstava je bila dobra, bili smo zvesti našemu načrtu, a na koncu je pomembna zmaga” (VIDEO)...Več