[4]
237225

Tomaževič po četrti zaporedni zmagi: “Težka in tesna tekma, a na koncu smo zasluženo slavili” (VIDEO)

30. 9. 2024, 11.40

Hokejisti ljubljanske Olimpije so včeraj v 4. krogu hokejske lige ICE prišli še do četrte zaporedne zmage. Tokrat so na domačem ledu premagali Pustertal (2:1), ki pa se je izkazal za sila trd oreh. Zmaji so njihov odpor uspeli streti šele v zadnji tretjini, v kateri so tudi padli vsi trije zadetki srečanja.

Beljak, Celovec, Asiago in sedaj še Pustertal. To so štiri ekipe, ki so se v letošnji izvedbi avstrijskega razširjenega prvenstva zoperstavile hokejistom Olimpije, a vse po obračunu s slednjo ostale praznih rok. Ljubljančani zaenkrat na začetku nove sezone kažejo izvrstne predstave in vselej, tudi če za las, uspejo pristati na zmagoviti strani. Zeleno-beli so sicer vsa dosedanja srečanja dobili le z zadetkom prednosti. A s tem se v taboru ekipe iz prestolnice zagotovo ne bodo obremenjevali, saj v dosedanjem poteku tekmovalnega leta še naprej ne poznajo poraza.

Na včerajšnjem obračunu s Pustertalom je sicer Olimpija dolgo iskala recept, kako odkleniti nasprotnikovo obrambo. Po tem, ko v prvih dveh tretjinah niso uspeli doseči zadetka, so v zadnji vendarle našli pot do tekmečeve mreže. Prvi zadetek je na začetku zadnje tretjine dosegel Blaž Tomaževič, ki je tako prišel do svojega drugega v letošnji sezoni. Kasneje je drugi ljubljanski gol, ki se je kasneje izkazal tudi za zmagovitega, dodal še Latvijec Maris Bičevskis. Pustertal je sicer uspel preko Matthiasa Mantingerja priti do znižanja, vendar je Olimpija do konca zdržala vse preostale tekmečeve nalete in v žep pospravila nove tri točke.

“Današnja tekma je bila vse prej kot lahka. Celotno srečanje smo sicer imeli pobudo, a nismo uspeli zadeti. Vedeli smo, da bomo morali dati tisti ‘umazan’ gol, kar nam je tudi uspelo. Kasneje smo enega še dodali in enega prejeli, vendar tekmo mirno pripeljali do konca in zasluženo tudi zmagali,” je po srečanju dogajanje strnil strelec prvega zadetka Blaž Tomaževič.

Olimpija po četrtem krogu na prvenstveni razpredelnici zaseda tretje mesto in ima točko zaostanka za vodilnim Bolzanom. Po dveh domačih tekmah sedaj aktualne slovenske prvake čakata dve gostovanji, in sicer se bodo najprej 4. oktobra odpravili v Innsbruck, dan kasneje pa jih bo gostil še Vorarlberg.

Foto & video: Šport TV

1

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Iličić je boljši ob Soudaniju in Božiću, ker igra razbremenjeno (VIDEO)...Več