235931

Vijolično slavje v Ljudskem vrtu, Mariborčani na kolena spravili Koper (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
15. 9. 2024, 20.11

Nogometaši Maribora so v 8. krogu Prve lige Telemach premagali Koper z 2:0 (1:0).

Mariborska zasedba je dosegla drugo zmago v nizu. Pred reprezentančnim premorom je v Ljudskem vrtu zanesljivo premagala Primorje s 4:1, danes pa je bila na stadionu pod Kalvarijo boljša še od Kopra z 2:0. Maribor se je – ob tekmi manj – po številu točk izenačil z Muro in Bravom, ki za vodilno Olimpijo zaostajajo tri točke, medtem ko je Koper s četrtega nazadoval na peto mesto.

Obe ekipi sta začeli zelo previdno, potrpežljivo sta čakali na morebitne napake, prvo je dočakala domača zasedba. V 21. minut je Marko Božić na levi strani lepo preigral svojega čuvaja in poslal predložek v kazenski prostor, Orphe Mbina pa je streljal mimo desne vratnice koprskega vratarja Metoda Jurharja.

Le minuto kasneje je bil 23-letni gabonski napadalec znova v glavni vlogi, po kombinirani akciji se je izognil prepovedanemu položaju in zadel za 1:0, njegov zadetek je po krajši prekinitvi potrdil tudi Var.

Do konca polčasa so bili aktivnejši Koprčani. Najbolj nevarno akcijo so uprizorili v 34. minuti, žoga pa je po strelu Petra Petriška z roba kazenskega prostora zletela prek vrat.

V začetku drugega polčasa so prvi zagrozili Koprčani. Nik Omladič je po prodoru zaposlil Nikolo Burića, njegov strel z 18 metrov pa je zletel mimo leve vratnice domačega čuvaja Ažbeta Juga.

V 56. minuti so nevarno akcijo izpeljali tudi izbranci domačega trenerja Anteja Šimundže, po strelu Mbine z desetih metrov pa se je izkazal koprski vratar. Le minuto zatem je bil Jurhar nemočen po kombinirani domači akciji, ki jo je z natančnim strelom po tleh zaključil Božić za 2:0.

VIDEO Zadetek Maribora za 2:0

Gostujoči trener Oliver Bogatinov je v 66. minuti v igro poslal nova igralca, tudi nekdanjega slovenskega reprezentanta Denisa Popovića. Koprčani so se trudili po svojih najboljših močeh, dobro organizirane obrambe Mariborčanov pa niso ukanili.

Gostitelji so v 75. minuti zapravili priložnost za 3:0, po predložku Josipa Iličića po kotu z desne strani je bil francoski obrambni igralec Bradley Mbondo z glavo malenkostno netočen. V 86. minuti so nevarno zagrozili tudi nogometaši z Obale, strel Omarja El Manssourija pa je zletel mimo vrat.

Mariborska ekipa bo v sredo, 18. septembra, v Celju igrala zaostalo tekmo 2. kroga. Nato bo gostovala v Lendavi, koprska pa bo gostila Muro. Obe tekmi bosta v nedeljo, 22. septembra.

1

Galič za Šport TV: Skeptičen sem do investitorjev v Mariboru, vemo, kaj je bilo z Olimpijo! (VIDEO)...Več

2

Šimundža po zmagi nad Koprom: Pokazali smo veliko ambicij, a lahko bi bili še boljši (VIDEO)...Več

3

Bogatinov po porazu z Mariborom: Na koncu so odločale malenkosti, bili smo premalo zbrani (VIDEO)...Več

1

Gajser še ni vrgel puške v koruzo: Kljub izgubi rdeče številke se bom boril vse do konca...Več