[2]
239104

24. 10. 2024, 22.49

Nogometaši Olimpije so v drugem krogu glavnega dela konferenčne lige zabeležili prvo zmago. V Ljubljani so z 2:0 (1:0) ugnali Lask iz Linza, s tem pa vknjižili prve točke v tekmovanju.

Olimpija je do zmage prišla s pametno in taktično zrelo igro. Posest je prepustila tekmecem, sama pa bila nevarna v protinapadih. Po enem izmed njih je dosegla prvi gol, drugega pa po prekinitvi. Nekajkrat se je izkazal tudi domači vratar Matevž Vidovšek, predvsem v polčasu je imel eno čudežno obrambo.

Uvodni zadetek tekme je po lepi akciji Olimpije v 14. minuti dosegel Alejandro Blanco.

V 81. minuti je prednost Ljubljančanov podvojil Pedro Lucas.

V naslednjem krogu bo Olimpija, ki je danes še dvakrat zadela okvir vrat, gostovala v Helsinkih, tekma bo 7. novembra.

1

Agba za Šport TV: Nisem pričakoval, da se bodo stvari odvile tako hitro (VIDEO)...Več

2

Cvijanović: Za Maribor bi tekma proti Muri morala biti “lažja” od tekme z Bravom (VIDEO)...Več

3

Cvijanović: Soudani je eden najboljših tujcev v ligi, za Maribor dela razliko! (VIDEO)...Več