[3137]
236560

23. 9. 2024, 14.49

V Nemčiji vse po starem, bi lahko rekli po novem obračunu Bayerja iz Leverkusna. Aktualni nemški prvaki so, kot ničkolikokrat v lanski sezoni, vse tri točke osvojili po zadetku v sodnikovem podaljšku.

Izredno pozni zadetki so bili v lanski sezoni zaščitni znak varovancev Xabija Alonsa, ki so klubu iz Leverkusna priigrali celo krstni naslov nemških prvakov. Prav z goli v izdihljajih dvobojev pa so se celotno sezono uspešno reševali pred porazi. Podobno je očitno tudi letos.

Bayer je že v povsem prvem krogu Bundeslige zmago nad Borussia Mönchengladbach rešil v enajsti minuti sodniškega podaljška. Čeprav je nato proti Leipzigu po več kot letu dni v nemškem prvenstvu sploh prvič izgubil pa se je hitro vrnil na ustaljene tirnice. Zmago je v 93. minuti namreč rešil tudi v nedeljo proti Wolfsburgu.

Mož odločitve je bil tokrat rezervist Victor Boniface. Šlo je sicer za noro tekmo, ki je poskrbela za kar tri preobrate. Za prva dva že v prvem polčasu. Na koncu pa se je končala z izidom 4:3.

Foto, video: Šport TV