[1176]
231510

Avtor: Lamin Diallo
23. 7. 2024, 07.45

Na nedeljski dirki VN Češke, ki jo je prvič v svoji karieri osvojil slovenski šampion Tim Gajser, se je izkazal tudi drugi slovenski predstavnik v najmočnejšem razredu. Jan Pancar se je še posebej dobro odrezal na štartu druge vožnje.

Tim Gajser je prvo vožnjo končal na tretjem mestu, v drugi pa je povsem deklasiral svoja rivala Jorgeja Prada in Jeffreya Herlingsa ter si s prvim mestom prislužil najvišjo stopničko na zmagovalnem odru v Loketu. Jan Pancar, ki je bil v kvalifikacijah 15., je v prvi vožnji po dobrem startu nekaj mest izgubil, vožnjo pa je končal na 14. mestu. V drugi vožnji je bil sprva na odličnem 8. mestu, na koncu pa 14. To je bila tudi njegova končna uvrstitev na dirki, na kateri je prav tako dobil 14 točk za SP.

“Končno 14. mesto. Dal sem vse od sebe, a zaradi bolezni, nisem uspel dirkati, kot sem sposoben,” je po dirki na svojih družbenih omrežjih zapisal Pancar.

V nedeljo je karavana motokrosa tako opravila s 13. dirko sezone. Po njej v skupnem seštevku še naprej vodi Gajser, ki ima 663 točk, sledi mu Prado s 627. Pancar pa je medtem pri 174 točkah in se v svoji krstni sezoni v razredu MXGP v skupni razvrstitvi nahaja na 14. mestu. Naslednja preizkušnja bo na sporedu v nedeljo, ko se bodo najboljši motokrosisti pomerili v Belgiji.

VN Flandrije boste lahko v nedeljo na našem programu spremljali od 13. ure dalje!

1

Bratski dvojec v Mariboru: ”Med igranjem na položajih zadnjih vezistov se v napadu izmenjujeva” (VIDEO)...Več