[4]
237063

Železarji do nove zmage v podaljšku (VIDEO)

28. 9. 2024, 21.04

Jesenice so v Podmežakli na dramatičen način prišle do nove zmage. Srečanje proti Bregenzerwaldu so izgubljali že z 1:3. V drugi polovici tekme so naredili popoln preobrat in do zadnje sekunde vodili s 4:3, ko so Avstrijci izenačili in izsilili podaljšek. V podaljšku so železarji izkoristili igralca več in potrdili zmago.

Jeseničani so v tem tednu dvakrat igrali dodaten del tekme in obakrat zmagali. V četrtek so s 3:2 premagali novince iz Siska, danes pa s 5:4 Bregenzerwald, odločil je gol Erika Svetine v 62. minuti.

A bi lahko dobili tudi vse točke za zmago po rednem delu. Gostje so namreč z zadetkom Patricka Kookmee izenačili na 4:4 le dve sekundi pred koncem tretje tretjine. Pred tem pa so celo vodili, Jeseničani so lovili zaostanek, v 27. minuti že 1:3.

A Gregor Koblar je z drugim zadetkom na tekmi še v drugem delu znižal, v zadnji tretjini je nato za izenačenje poskrbel Maks Selan, za prvo vodstvo na tekmi pa Svetina v 46. minuti. Gostje pa so imeli ob koncu igralca več, v zadnji minuti iz igre potegnili še vratarja ter izsilili podaljšek, ki pa se je nato bolje končal za domače.

Jeseničani so tako vse tri prve tekme v sezoni končali z zmagami po dodatnem delu in so s šestimi točkami na tretjem mestu.

1

Ne bi verjeli, če ne bi videli! Švedski vratar branil nemogoče (VIDEO)...Več

2

NAPOVED TEDNA: Nekdanji serijski prvak proti aktualnemu, Gajser še ni rekel zadnje, Domžalčani v iskanju prve zmage proti Mariboru (VIDEO)...Več