210427

Zoran Zeljkovič: Evropske izkušnje nam bodo prišle prav (VIDEO)

Avtor: Luka Cotič
1. 12. 2023, 12.07

V nedeljo bo v mariborskem Ljudskem vrtu na sporedu drugi večni derbi sezone. V okviru 17. kroga Prve lige Telemach se bosta srečala Maribor in Olimpija. Ljubljančani so sredi zgoščenega ritma tekem, za njimi je naporen obračun z Lillom.

Na močno načeti zelenici stadiona v ljubljanskih Stožicah je Olimpija včeraj proti Lillu odigrala zadnjo domačo evropsko tekmo v aktualni sezoni. Po zmagi nad Klaksvikom z 2:0 je proti nekdanjemu klubu legende zeleno-belih Milenka Ačimoviča sledil poraz z 0:2.

Lille je prek Remyja Cabellaja in Yusufa Yazicija zadel 15 minut po začetku in 15 minut pred koncem srečanja. Tako si je krog pred koncem zagotovil napredovanje v izločilne boje, kar velja tudi za bratislavski Slovan, ki je z 2:1 slavil na Ferskih otokih pri Klaksviku.

Olimpija je sinoči pokazala pogumno predstavo proti favoriziranemu nasprotniku, ki deluje in tekmuje na konkretno višji kakovostni ravni. V zadnjem krogu Konferenčne lige bo gostovala pri Slovanu, ki bo eden izmed kar petih nasprotnikov v času do 17. decembra.

Večni derbi med Mariborom in Olimpijo bomo v nedeljo prenašali, studio se bo začel ob 14:15 na Šport TV 1. Vabimo vas v družbo prvakov!